ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΠΑΝΟΣ ΒΑΤΣΙΟΣ

Στο εξ΄αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος) η Δόξα Καινουρίου νίκησε με 3-1 τον ΑΟ Σκουτεράς.

Οι νικητές προηγήθηκαν στο 6΄ με τον Τσόλκα, για να ισοφαρίσει ο ΑΟ Σκουτεράς δυο λεπτά αργότερα με τον Παρασκευόπουλο

Τα δυο γκολ του Α. Σοροβού στο φινάλε της αναμέτρησης (88΄, 90΄) έδωσαν το τρίποντο στην Δόξα Καινουρίου, η οποία στο 51΄ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι του Μπλέτσα.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για την Δόξα που προηγήθηκε στο 6΄ με τον νεαρό Τσόλκα Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ. Μετά από δύο λεπτά ο Παρασκευόπουλος ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Στην συνέχεια η Δόξα , είχε ευκαιρίες για να βρεθεί πάλι μπροστά στο σκορ, δοκάρι με τον Μπλέτσα, αλλά το 1-1 παρέμεινε  μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι  αστόχησαν από τα «11 βήματα» στο 51΄, το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπλέτσας, απόκρουσε την μπάλα ο Κόκκαλης. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Σκουτεράς στο 57΄ με τον Σκέβα να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Στο φινάλε του αγώνα η Δόξα πίεσε τον αντίπαλο και με δυο γκολ του Α. Σοροβού πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης

Γκολ και φασεις

6΄ Γκολ  1-0   σέντρα Ράπτη από δεξιά ο 16χρονος Τσόλκας με ιδανικό πλασέ ανοίγει το σκορ για την Δόξα.

8΄Γκολ 1-1  Διαγώνιο σουτ του Παρασκευοπουλου  η μπάλα καταλήγει στο δίχτυα

19΄ σουτ του Κωνσταντίνου η μπάλα  κατέληξε αουτ.

24΄ από καλή θέση ο Ράπτης σουτάρει κάνω σπο τα δοκάρια του Κόκκαλη

33΄ Απ΄ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπλέτσα η μπάλα χτυπάει στο κάθετο δοκάρι του Κόκκαλη

51΄ Ο Τασούλης ανατρέπει τον Τζωρτζόπουλο και ο κ. Βλάχος έδειξε την άσπρη βούλα. Το  πέναλτι το εκτέλεσε ο Μπλέτσας αλλά ο Κόκκαλης εντυπωσιακά απομακρύνει την μπάλα

57΄ σουτ του Σκέβα η μπάλα κατέληξε αουτ

63΄ σέντρα του Καραθάνου ο Τζωρτζόπουλος πλασάρει αλλά ο Κόκκαλης απομακρύνει την μπάλα  με τα ποδια .

72΄ σουτ του Καραγιώργου διώχνει ο Λυμπέρης σε κόρνερ.

88΄Γκολ 2-1  σέντρα του Ράπτη ο Σοροβός που είχε μπει σαν αλλαγή στο 65΄ με ιδανικό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κόκκαλη κάνοντας το 2-1 μέσα σε εξαλλους πανηγυρισμούς.

90΄ Γκολ 3-1 σουτ του Σοροβου έξω από την περιοχή στέλνει για την τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Κόκκαλη διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα

15 βαθμοί η Δόξα Καινουρίου, 9 ο ΑΟ Σκουτεράς, .

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Κοσυφαρίνη, Καζανάς

Δόξα Καινουρίου (Σωκράτης Τζωρτζόπουλος)

Λυμπέρης, Μπλέτσας, Κωνσταντίνου, Καγιάτζας, Βασιλείου, Καραθάνος, Ράπτης (67΄Σαλαούνης), Μυζήθρας, Τσόλκας (67΄Σοροβός Α), Τζωρτζόπουλος Δ. (89΄ Μπόκας), Ροδίτης