Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος), ο Ιδομενέας Εμπεσσού νίκησε εκτός έδρας ,με 4-1 την Δάφνη Μεγάλης Χώρας, και με 23 βαθμούς βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Με γκολ από τα αποδυτήρια….ξεκίνησε η αναμέτρηση, με σκόρερ τον Λαγό (2΄) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 28΄με τον Μούχα, για να πάρει και πάλι το προβάδισμα ο Ιδομενέας ένα λεπτό αργότερα με τον Καρακώστα (1-2) σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Λαγός με δυο ακόμη γκολ (πέτυχε χατ-τρικ),διαμόρφωσε το τελικό αποτελέσμα 1-4.

Διαιτητής : Τάκος

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Ξύστρας