Ο Παναιτωλικός πήρε τη νίκη στην έδρα του Λεβαδειακού, παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο.

Ο Παναιτωλικός πήρε τη νίκη με 3-0 στην έδρα του Λεβαδειακού, για την 24η αγωνιστική της Super League U19.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Super League U19 | 2022-2023

Η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Καβαλλάρη στο 3ο λεπτό, ενώ η συνέχεια ήταν “ήρεμη”.

Οι δυο ομάδες έχασαν τις στιγμές τους, ωστόσο το 0-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και το 59ο λεπτό ο Νικολάου κατάφερε να κάνει το 0-2 για την ομάδα του “Τίτορμου”, ενώ το τελικό 0-3 ήρθε από τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 64ο λεπτό.

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Σκούρτης, Ζαβέρδας, Λαζαρίδης, Κουνάβας (78’ Μάνος), Κοντούρης, Ράδος, Νικολάου, Καβαλλάρης (90’ Γκόλιας), Μπαρλαγιάννης (78’ Τσουμάνης), Μορφάκης (90’ Λέσι)