Την ήττα με 4-2 γνώρισε ο Παναγρινιακός από τον ΠΟ Φήκης. Η ομάδα του Γιάννη Κατσαρού αιφνιδιάστηκε από το ξεκίνημα του αγώνα, δέχθηκε γρήγορο γκολ, και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου , δεν υπήρξε αντίδραση, με αποτέλεσμα το σκορ να φτάσει στο 3-0. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τέταρτο γκολ, και κάπου εκεί τελείωσε το ματς. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Αγρινίου ήταν  να μειώσει το σκορ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Φωτο από το ματς του πρώτου γύρου στο Αγρίνιο

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

13΄Φάουλ του Γιάννη Σκόνδρα η μπάλα περνάει άουτ
15΄Σουτ του Σκόνδρα απέκρουσε ασθενώς ο τερματοφύλακας του Παναγρινιακού και ο Ιωάννου που καραδοκούσε πέτυχε το 1-0
24΄ Ο Πολυζόπουλος με εκπληκτικό σουτ έξω απο την περιοχή πετυχαίνει το 2-0
25΄ Ο Σιαμαντάς μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ και ο γκολκίπερ των φιλοξενουμένων αποκρούει με την βοήθεια του δοκαριού
41΄Ο Νίκος Σκόνδρας με ωραίο σουτ απο το ύψος της περιοχής κάνει το 3-0
65΄Γύρισμα του Σαμαντά για τον Αποστόλη Νικλητσιώτη ο οποίος κάνει το 4-0
78′ Ο Καντάνης με κοντινή προβολή μείωσε σε 4-1
87΄Ο Τσιούνης βγήκε σε θέση τετ α τετ και με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-2

ΠΟ Φήκης: Ντάσκας, Γιαννούλας, Τζέλης, Σκόνδρας Ι., Ζήσης , Καλαμαράς, Ιωάννου, Τσιώλης, Σαμαντάς, Πολυζόπουλος (56΄Νικλιτσιώτης), Σκόνδρας Ν.