Ο ΑΟ Ρηγανά έφτασε τις 16 νίκες σε 18 αγώνες (είναι αήττητος, έχοντας και 2 ισοπαλίες) και δίκαια πανηγυρίζει την άνοδό του στην Α΄κατηγορία της ΕΠΣΑ

Με το καλύτερο τρόπο τελείωσε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος) ο ΑΟ Ρηγανά.

Η ομάδα του Κώστα Βαγενά νίκησε εκτός έδρας τον Ιδομενέα Εμπεσσού με 2-1 στο ντέρμπι των ομάδων που τερμάτισαν στις δυο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Πολύ καλό ματς έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο του Εμπεσσού. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 1-0, αλλά η πρωταθλήτρια ομάδα του ΑΟ Ρηγανά, κατόρθωσε στην επανάληψη να κάνει την ανατροπή και να πάρει την νίκη με 2-1.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

11′ εκτέλεση κόρνερ του Μπιτσικώκου κεφαλιά του Λίτσου αουτ

23′ ωραία ενέργεια του Ξευγένη από τα δεξιά θα σουτάρει και θα αποκρούσει σε κόρνερ τελευταία στιγμή ο Λίτσος με τάκλιν

36′ ΓΚΟΛ εκτέλεση φάουλ του Λαγού η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα 1-0

45′ μεγάλη ευκαιρία για τον Εμπεσσό με τον Ξευγενη να φεύγει μόνος του να σουτάρει και να διώχνει πάνω στη γραμμή ο Λίτσος

55′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ιδομενέα με τον Λαγό να δίνει στον Καππέ στην μικρή περιοχή και με πλασέ να χάνει μεγάλη ευκαιρία

57′ νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Λαγό να φεύγει  μόνος του από τα δεξιά και με σουτ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουτρούμπα

60′ εκτέλεση κόρνερ του Μικροπουλου κεφαλιά του Νακου στο αριστερό κάθετο δοκάρι και θα διώξει πάνω στην γραμμή ο Νέστορας

65′ ΓΚΟΛ σέντρα από αριστερά του Κοντού θα προλάβει τον Νέστορα ο Μούτσα και με προβολή θα κάνει το 1-1

82′ ευκαιρία με τον Λαγό να φεύγει από θέση πλάγια αριστερά και να πλασάρει άουτ

87′ ΓΚΟΛ εκτέλεση φάουλ του Ντζιμάνη από τα αριστερά θα πάρει την κεφαλιά-πάσα ο Μικρόπουλος στον Αριστόπουλο ο οποίος με σουτ θα κάνει το 1-2.

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Κοσυφαρίνη.