Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε η Μεδεών Κατούνας, η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Ολυμπιακού Αγρινίου 1-0, χάρη στο γκολ του Τζαβίδη στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι υποχρέωσαν την ομάδα του Αγρινίου στην πρώτη της ήττα, παίζοντας έξυπνα, και με καλή παρουσία σε όλη την αναμέτρηση. Άντεξαν στην πίεση του Ολυμπιακού Αγρινίου, με το ημίχρονο να τελειώνει 0-0, ενώ στην επανάληψη, ανέβασαν ρυθμούς, και η χρυσή αλλαγή του Γιάννη Νταλάκου, ο Τζαβίδης λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα (82΄) πέτυχε το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης.

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί : Μπελέσης, Ζώγας