Έπειτα από μια εξαιρετική εμφάνιση στο γήπεδο της Αμφιλοχίας, η ομάδα Β της Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου, επέστρεψε στις νίκες έπειτα από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα, επικρατώντας του Νέου Αμφίλοχου με 0-3 στην 5η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.
Ήταν η 3η νίκη στο πρωτάθλημα, με την Ένωση και ανεβαίνει στους 9 βαθμούς.
Όλα κρίθηκαν από το πρώτο ημίχρονο, με την Ένωση να προηγείται με 0-3 στα πρώτα 32 λεπτά της αναμέτρησης!
Στο 3ο μόλις λεπτό ο Βασίλης Κοκώνης σημείωσε το 0-1. Είκοσι λεπτά αργότερα, στο 23ο λεπτό ο Ακαρέπης σκόραρε για το 0-2, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 32′, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με την Ένωση να διαχειρίζεται το υπέρ της σκορ στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας σε μια μεγάλη νίκη.
Διαιτητής : Ζαχαράτος
Βοηθοί : Πατρόπουλος, Θώδης