Με γκολ που πέτυχε ο Θύμιος Παχής με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 40΄ ο Αστέρας Αγρινίου νίκησε με 1-0 τον Α.Ο. Λυγιάς και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα Το πέναλτι κέρδισε ο Πατσέας, όταν ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον τερματοφύλακα Μαστροκώστα.

Πολύ καλό ματς παρακολούθησαν οι φίλαθλοι του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου που βρέθηκαν την Κυριακή στο γήπεδο Καραπαπά.

Ο Α.Ο. Λυγιάς ξεκίνησε επιθετικά την αναμέτρηση με στόχο την νίκη. Δημιούργησε ευκαιρίες κυρίως στα πρώτα 30 λεπτά. Ντερβίσι, Καλτσής, Γεωργακόπουλος αστόχησαν από καλή θέση. Στην συνέχεια ο Αστέρας ισορρόπησε τον αγώνα , προηγήθηκε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, και στην επανάληψη με σωστή τακτική πήρε το πολύτιμο τρίποντο.

Εφτά οι βαθμοί για τον Αστέρα Αγρινίου, μετά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής, στους δέκα παρέμεινε ο ΑΟ. Λυγιάς

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Καλαμπόκης, Λύσσαρης