Για την 6η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, η ομάδα Β’ της Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου επικράτησε στο ΔΑΚ Αγρινίου (ΙΙ) της Αναγέννησης Ρίγανης με 3-1, ανεβαίνοντας στους 12 βαθμούς, φιγουράροντας στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Ωραίο ματς στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου, είχε ευκαιρίες, πάθος, ένταση και τέσσερα συνολικά τέρματα!

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα για τη «Ενωση» που προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με γκολ του  Β.  Κοκκώνη .

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό ο Σταμάτης ισοφάρισε σε 1-1 για την Αναγέννηση Ρίγανης. Όμως η Ένωση  απάντησε με γκολ του Ακαρέπη στο 77′ για το νέο της προβάδισμα (2-1).

Το τελικό 3-1 σημείωσε ο Αλεξανδράκης με γκολ στο 89ο λεπτό, δίνοντας την 4η νίκη σε 6 αναμετρήσεις στην ομάδα του Γιώργου Αρμύρα.

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί: Παναγιωτόπουλος, Θώδης

Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου Β’ ( Γιώργος Αρμύρας)

Αθανασίου (89′ Κουβαράς), Νικολέτας, Λιοπύρης, Καραθάνος, Τσόλκας, Ακαρέπης, Γιωτόπουλος (90′ Κούρτης), Αλεξανδράκης (89′ Σίμος), Κοκκώνης Β. (C) (89′ Καρράς), Γκρίζος