Με τρία γκόλ του Παναγιώτη Μακρή ο Απόλλωνας Δοκιμίου πήρε την νίκη και βρίσκεται στην 4η θέση με 18 βαθμούς και έναν αγώνα λιγότερο. Ο Ατρόμητος Αντιρρίου μετά την ήττα παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία με επτά βαθμούς.

Ρεπορτάζ: Άγγελος Πολύζος

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και είχαν δοκάρι νωρίς με τον Φώτη Κορομηλά για να πάρουν προβάδισμα στο 18ο λεπτο με τον Μακρή. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με ένα εκπληκτικό γκόλ του Ευθυμιόπουλου, που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

Ο Μακρής έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 56ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους στα τελευταία λεπτά να πιέζουν, χωρίς να βρούν το γκόλ της ισοφάρισης, και με ένα τραγικό λάθος απο τον Καραδήμα να δέχονται και τρίτο γκόλ απο τον Μακρή.

Καλύτερες φάσεις και γκόλ:

3′ Σούτ του Φώτη Κορομηλά απο καλή θέση κοντράρει και περνάει κόρνερ
4′ Ο Μπαρμπαγιάννης εκτελεί το κόρνερ π Φώτης Κορομηλάς στο πρώτο σοκάρι κάνει το πλασέ και η μπάλα καταλήγει στη ρίζα του δεξιού δοκαριού και στην συνέχεια μπλοκάρει ο Καραδήμας
7′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράπτη ελάχιστα άουτ
18′ Γκόλ 1-0: Σέντρα απο αριστερά του Νούλα ο Μακρής κάνει την κεφαλιά μέσα απο την περιοχή, η μπάλα καταλήγει στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα του Καραδήμα
20′ Ο Ευθυμιόπουλος με μεγάλη μπαλιά βγάζει τον Δημαρά απέναντι απο τον Καψιόχα  που πλασάρει αουτ
25′ Εκτέλεση φάουλ απο τον Νούλα η μπάλα καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι και στη επαναφορά η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ που σφυρίζει ο διαιτητής.
29 Γκόλ 1-1: Ο Ευθυμιόπουλος λίγο έξω απο την περιοχή και αριστερά αποφεύγει τον Κοντοπάνο και με εκπληκτικό φαλτσαριστό σούτ στέλνει την μπάλα στο αριστερό “παραθυράκι¨του Καψιόχα
38′ Εκτέλεση φάουλ απο τον Μπαρμπαγιάννη αναγκάζει τον Καραδήμα σε εκπληκτική απόκρουση
39′ Συρτό σούτ του Μπαρμπαγιάννη μπλοκάρει ο Καραδήμας
52′ Σούτ του Σταμάτη άουτ
56′ Γκόλ 2-1: Ο Αυφαντόπουλος απο αριστερά βρίσκει τον Μακρή στην περιοχή, αυτός κοντρολάρει και με γυριστό συρτό σούτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
59′ Αντεπίθεση με τον Μανιάτη που πλασάρει άουτ
68′ Ο Ρουμπάτης μέσα απο την περιοχή με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, με τον επόπτη κ. Διώτη να σηκώνει την σημαία ακυρώνοντας το γκόλ εν μέσω έντονων διαμαρτυριών ποδοσαφιριστών και πάγκου του Ατρομήτου
71′ Συρτό σούτ του Δημαρά άουτ
80′ Φάουλ του Ευθυμιόπουλου ο Δάρλας υπο πίεση πιάνει την κεφαλιά προς τα πίσω και την στέλνει ελάχιστα πάνω απο το δοκάρι κόρνερ
82′ Αντεπίθεση απο δεξιά με τον Νούλα που βγάζει συρτή σέντρα με τον Σταμάτη να πιάνει το σούτ στην κίνηση και να αποκρούει ο Καραδήμας.
84′ Γκόλ 3-1: Ο Καραδήμας έξω απο την περιοχή του προσπαθεί να παίξει την μπάλα με τα πόδια, τον πιέζει ο Μακρής και του κλέβει την μπάλα και με με σούτ την στέλνει στα δίχτυα πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του γκόλ

Διατητής: Βλαχοδήμος – Βοηθοί: Ξύστρας, Διώτης

Απόλλων Δοκιμίου (Λαυράνος Θεόδωρος): Καψιόχας, Χ. Κορομηλάς, Αυφαντόπουλος, Μακρής (88′ Παπούτσης), Καπνιάρης, Δαλαγιώργος (46΄Ζαρκαδούλας), Νούλας, Φ. Κορομηλάς, Σταμάτης (88′ Παπαγεωργίου), Μπαρμπαγιάννης (70′ Δάρλας), Κοντοπάνος (86′ Τσιλιμίγκρας)

Ατρόμητος Αντιρρίου (Ανδρέας Καλαβρουζιώτης): Καραδήμας, Χαραλαμπόπουλος, Κάκκος (83΄Σπηλιώτης), Ράπτης, Παναγιωτόπουλος, Πετσίνης (61′ Ζαχαρόπουλος), Δημαράς, Ρουμπάτης (75′ Κατσίκας), Μανιάτης (83΄Κανέλλος), Ευθυμιόπουλος, Ψυχογιός (61′ Ταμπάκης)