Με τον Κούντρα σε μεγάλη μέρα ο Απόλλωνας Δοκιμίου πήρε την νίκη στις καθυστερήσεις απο την Ένωση Αγίου Δημητρίου (1-2) το απόγευμα του Σαββάτου, στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου.

Ρεπορτάζ: Άγγελος Πολύζος

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δημιούργησαν σωρεία ευκαιριών αλλά ο τερματοφύλακας των Δοκιμιωτών έβαλε στόπ στην εστία του.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό μετά απο ασυνενοησία του Ρόκκου με τον Αυγέρη και τον Μακρή που έγινε κάτοχος της μπάλας να την στέλνει στα δίχτυα.
Στο 60′ ο Θανάσης Καμμένος με ωραία ενέργεια έφερε το μάτς στα ίσια, και ενώ οι γηπεδούχοι πίεζαν για το γκόλ που θα τους φέρει πιο κοντά στη νίκη, σε μια επίθεση των Απολλωνιστών απο δεξιά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο προωθημένος Καπνιάρης με συρτό διαγώνιο σούτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και τους τρείς πόντους στην ομάδα του.

Καλύτερες φάσεις και γκόλ:

12′ Σέντρα απο αριστερά του Νούλα η μπάλα φτάνει στον Μακρή που μέσα απο την περιοχή στέλνει με σούτ την μπάλα πάνω αποπ το οριζόντιο δοκάρι
14′ Σούτ του Καμμένου σποκρούει σε κόρνερ ο Κούντρας
18′ Σούτ του Δαλαγιώργου άουτ
29′ Σέντρα απο δεξιά του Πανταζή, ο Σώζος απο κοντά πιάνει την κεφαλιά, και ο Κούντρας με εντυπωσιακή απόκρουση πετάει την μπάλα σε κόρνερ
34′ Σέντρα απο αριστερά του Κωστόπουλου και ο Σώζος απο κοντά με κεφαλιά στέλνει την μπάλα δίπλα απο το δοκάρι άουτ
40′ Γκόλ 0-1: Ο Ρόκκος σε φάση που δεν πιέζονταν γύρισε την μπάλα με το κεφάλι στον Αυγέρη, αυτός αιφνιδιάζεται και δεν μπλοκάρει με αποτέλεσμα να φτάσει στον Μακρή που κάνει την προσποίηση και με σούτ την στέλνει στα δίχτυα με την βοήθεια και του δοκαριού
45′ Ατομική προσπάθεια απο αριστερά του Σπυριλιώτη που μπαίνει στην περιοχή και σπάει την μπάλα στον Σώζο που απο καλή θέση σουτάρει αουτ
57′ Διαγώνιο σούτ του Κοντοπάνου άουτ
60′ Γκόλ 1-1: Κάθετη του Σπύρου Κοκώνη στον Καμμένο που αποφεύγει με ωραία ενέργεια τον Καπνιάρη και με σούτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
75′ Αντεπίθεση με τον Σπυριλιώτη που απέναντι απο τον Κούντρα κάνει το σούτ με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ
80΄Κόρνερ απο αριστερά του Κ. Κοκώνη ο Αλπέντζος πιάνει την κεφαλιά άουτ
81′ Αντεπίθεση με τον Σπύρο Κοκώνη που απο πλάγια πλασάρει πάνω στον Κούντρα
82′ Σούτ του Σ. Κοκώνη μέσα απο την περιοχή διώχνει με τα πόδια ο Κούντρας
95′ Γκόλ 1-2: Κάθετη του Δάρλα στον Καπνιάρη που μπαίνει στην περιοχή απο δεξιά και με διαγώνιο σούτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
96′ Σούτ του Σπυριλιώτη διώχνει δύσκολα με τα πόδια σε κόρνερ ο Κούντρας

Διαιτητής: Καζανάς – Βοηθοί: Κακατσίδης, Λύσσαρης

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Α.Ε. Αγίου Δημητρίου (Γιώργος Γιάκος): Αυγέρης, Πανταζή, Κάππας (16′ λ.τ. Κωστόπουλος), Κοκώνης Ε, Ρόκκος, Αλπέντζος, Βασιλάρης (84′ Πριόβολος) , Κοκώνης Κ., Σώζος (56′ Σ. Κοκώνης) , Καμμένος, Σπυριλιώτης.

Απόλλων Δοκιμίου (Θεόδωρος Λαυράνος): Κούντρας, Γιαννόπουλος, Αϋφαντόπουλος, Μακρής Π., Καπνιάρης, Δαλαγιώργος, Νούλας, Κορομηλάς Φ., Ζαρκαδούλας (80′ Δάρλας), Μπαρμπαγιάννης (70′ Χρ. Κορομηλάς), Κοντοπάνος (87′ Τσιλιμίγκρας).