Στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας (1ος όμιλος), ο Όμηρος Νεοχωρίου νίκησε με 4-0 τον Α.Ο. Χάλκειας, και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς ( 7 νίκες, 1 ισοπαλία).

Οι νικητές ήταν καλύτεροι και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης, πετυχαίνοτας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Στο 11΄ο Καλογερόπουλος άνοιξε το σκορ για τον Όμηρο, και στο 33΄ο Τσιφοπανόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του (2-0 σκορ πρώτου ημιχρόνου).

Στην επανάληψη και σε διάστημα δυο λεπτών (61΄, 62΄) Κουκουρδέλης και Τσιφοπανόπουλος πέτυχαν από ένα γκολ και διαμόρφωσαν το τελικό 4-0.

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί : Κοσυφαρίνη, Ντρέλιας