Στο ντέρμπι των ομάδων που θέλουν την παραμονή στην Β΄ κατηγορία (2ος όμιλος), ο Α.Ο. Σκουτεράς νίκησε με 2-1 την Δόξα Καινουρίου και πήρε βαθμολογική ανάσα για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Ο αγώνας έγινε το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο της Σκουτεράς.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9΄με τον Τσόλκα. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση ισοφαρίζοντας στο 22΄με τον Βασιλόπουλο (1-1 σκορ πρώτου ημιχρόνου). Στην επανάληψη ο Βασιλόπουλος με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 83΄ χάρισε το πολύτιμο «τρίποντο» στην ομάδα του.

Μετά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής ο Α.Ο. Σκουτεράς έφτασε τους 7 βαθμούς, ενώ η Δόξα Καινουρίου με 4 βαθμούς βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί : Διώτης, Ζώγας