Με πρωταγωνιστή τον Σπύρο Νούλα που πέτυχε και τα τέσσερα γκόλ του αγώνα, ενώ είχε και χαμένο πέναλτι, ο Απόλλων Δοκιμίου κέρδισε τον Κεραυνό Γαβαλούς με 4-0, στο φινάλε του πρώτου γύρου, και σε συνδυασμό με την ήττα του Α.Ο. Ρηγανά τερμάτισε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΟΛΥΖΟΣ

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τα αμυντικά λάθη των φιλοξενουμένων και βρέθηκαν νωρίς να προηγούνται με 2-0, ενώ και στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι με τους Δοκιμιώτες να ξεκινούν με χαμένο πάναλτι και στη συνέχεια να πετυχαίνουν άλλα δύο γκόλ.

Κυριότερες φάσεις και γκόλ:

9′ Γκόλ 1-0: Ο Μουρτζιάπης ανατρέπει τον Χ. Κορομηλά και ο διαιτητής δίνει πέναλτι. Το εκτελεί ο Σπύρος Νούλας και ανοίγει το σκόρ
14′ Κάθετη του Χ. Κορομηλά στον Νούλα που πλασάρει τον Κατερινόπουλο με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
17′ Κόρνερ του Μουχάνη απο αριστερά η μπάλα καταλήγει στον Θεοδωρόπουλο που κάνει το σούτ άουτ
19′ Γκόλ 2-0: Κάθετη του Μπαρμπαγιάννη στον Νούλα που “σκάβει” την μπάλα πάνω απο τον Κατερινόπουλο και την στέλνει στα δίχτυα
35′ Σούτ του Καπνιάρη αποκρούει δύσκολα ο Κατερινόπουλος
36′ Αντεπίθεση με τον Λυμπέρη που απέναντι απο τον Κούντρα δεν καταφέρνει να τον νικήσει χάνοντας μοναδική ευκαιρία.
47′ Ο Μουρτζιάπης ανέτρεψε τον Δαλαγιώργο και ο διατητής έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Νούλας εκτελεί το πέναλτι η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά απομακρύνεται απο τους αμυντικούς
48′ Γκόλ 3-0: Κάθετη του Μπαρμπαγιάννη στον Νούλα που πλασάρει εύστοχα για το τρίτο προσωπικό του γκόλ
55′ Κεφαλιά του Δαλαγιώργου η μπάλα σκάει στο έδαφος αλλάζει πορεία και ο Κατερινόπουλος με εντυπωσιακή προσπάθεια αποκρούει σε κόρνερ
68′ Γκόλ 4-0: Συρτό σούτ του Δαλαγιώργου ο Κατερινόπουλος αποκρούει αλλά δεν συγκρατεί την μπάλα και ο Νούλας τον προλαβαίνει και την στέλνει στα δίχτυα
72′ Σούτ του Θεοδωρόπουλου άουτ
78′ Κόρνερ απο τον Βδουκάκη η μπάλα φτάνει στον Κουζέλη που σουτάρει άουτ

Διαιτητής: Ζυγάς – Βοηθοί: Κοκμοτός, Ξύστρας

Συνθέσεις:

Απόλλων Δοκιμίου (Θεόδωρος Λαυράνος): Κούντρας, Γιαννόπουλος, Αυφαντόπουλος, Μακρής (65′ Δάρλας), Καπνιάρης, Δαλαγιώργος (75′ Μυλωνάς), Νούλας, Φ. Κορομηλάς, Ζαρκαδούλας, Μπαρμπαγιάννης (75′ Παπούτσης), Χ. Κορομηλάς (70′ Τσιλιμίγκρας).

Κεραυνός Γαβαλούς (Γιάννης Λιάκκας): Κατερινόπουλος, Μπαλάφας (60′ Κερασίδης), Γεροχρήστος, Κωνσταντίνου, Κουζέλης, Τραγουλιάς, Μουρτζιάπης, Μουχάνης, Θεοδωρόπουλος, Βδουκάκης, Λυμπέρης (75′ Κουτσοθανάσης).