Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου αλλά και του δευτέρου ημιχρόνου , ο Τρίκαρδος πέτυχε ισάριθμα γκολ και πήρε σπουδαία ισοπαλία από τον γηπεδούχο Ναυπακτιακό !!

Τους τρεις βαθμούς της νίκης κρατούσε μέχρι το 95’ ο Ναυπακτιακός αλλά στο φινάλε αρκέστηκε με τον πόντο της ισοπαλίας (3-3) κόντρα στον Τρίκαρδο Κατοχής

Πολύ καλό ματς έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στην Ναύπακτο. Ο Ναυπακτιακός ήθελε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, εντούτοις πληγώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Τρίκαδο Κατοχής, που ψάχνει βαθμούς για να παραμείνει στην κατηγορία.

Στο  42΄ ο Πιστιόλης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους . Άμεση η απάντηση για τον Τρίκαρδο με σκόρερ τον Αθανασόπουλο και 1-1 , στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου!!

Στην επανάληψη με δυο γκολ του Κώστα Πιστιόλη «χατ-τρικ», στο 58΄και 83΄ο Ναυπακτιακός πήρε προβάδισμα 3-1, με τον Αθανασόπουλο να μειώνει στο 85΄με και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων !! ο Ντόμης με κεφαλιά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (3-3)

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Κοσυφαρίνη, Σπυρόπουλος

Ναυπακτιακός Αστέρας(Δημήτρης Ξηνταρόπουλος)

Δούρος, Παλιάτσας Ι., Καραγιάννης Α., Πέκεζ, Ρήγας, Παλιάτσας Α., Πιστιόλης, Ζωιτάκης (75΄Βρουσάι), Φράγκος (46΄Γαβρίνας), Καραγιάννης Ι., Γιάτσε