Πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Α.Ο. Ελαιοφύτου νίκησε με 4-0 την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου Β΄, σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το πρωί στο ΔΑΚ Αγρινίου

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια πήραν τους τρείς βαθμούς της νίκης. Ο Τάτσης στο 21΄έδωσε προβάδισμα στον Α.Ο. Ελαιοφύτου, και οχτώ λεπτά αργότερα με αυτογκόλ ο Α.Ο. Ελαιοφύτου πήρε προβάδισμα δυο γκολ (0-2) σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη με δυο γκολ του Καρδαρά (60΄, και 78΄) διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα (0-4)

Η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου Β΄ με ανακοίνωσή της εύχεται στον Α.Ο. Ελαιοφύτου καλή συνέχεια στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος και επίτευξη των αγωνιστικών τους στόχων.

Μετά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής ο Α.Ο. Ελαιοφύτου βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς με την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου Β΄ να έχει δυο βαθμούς λιγότερους

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί: Κοκμοτός, Κακατσίδης

Α.Ε. Αγίου Δημητρίου Β΄ (Γιώργος Αρμύρας)

Κουβαράς Πανίτσας (29′ Γεντέκης – 59′ Καραμπλιάνης)  Λιοπύρης ,Γιωτόπουλος ,Νικολέτας ,Τσόλκας (62′ Νικολάου)  ,Αλεξανδράκης  ,Κωσταράς ,Βασίλης Κοκώνης (C)  ,Γκρίζης ,Ακαρέπης