Τους τρεις βαθμούς της νίκης κρατούσε μέχρι το 85’ ο Κεραυνός Γαβαλούς, αλλά στο φινάλε αρκέστηκε με τον πόντο της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στον Α.Ο. Ρηγανά.

Πολύ καλό ματς σε άσχημο αγωνιστικό χώρο έγινε το Σάββατο στο γήπεδο της Γαβαλούς. Ευκαιρίες εκατέρωθεν με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-0 αλλά οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας(φωτο από τον αγώνα του πρώτου γύρου). Τελικό αποτέλεσμα Κεραυνός Γαβαλούς-Α.Ο. Ρηγανά 2-2.

Μετά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής: 33 βαθμούς έχει ο  Α.Ο. Ρηγανά, 16 βαθμούς  ο Κεραυνός Γαβαλούς

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

28′ ευκαιρία για την Γαβαλού με τον Κερασίδη να σουτάρει από θέση πλάγια αριστερά και να αποκρούει ο Κατσαβοχρήστος

35′ δυνατό σουτ του Μπαλάφα λίγο άουτ

45′ εκτέλεση κόρνερ του Σέρτζιο Μούτσα πλασέ του Μπιτσικώκου θα μπλοκάρει δύσκολα ο Κατερινόπουλος

50′ μακρινό σουτ του Μπαλάφα αρκετά άουτ

55′ μακρινό σουτ του Παντή άουτ

59′ μεγάλη ευκαιρία για την Γαβαλού με τον Μουχάνη να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και να πλασάρει άουτ

62′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά με τον Πελεκάνο να σουτάρει μέσα από την μικρή περιοχή και να αποκρούει ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος

69′ ΓΚΟΛ ο Κρανιάς θα βρεθεί μόνος του μετά από κόντρες στην περιοχή του Ρηγανά και θα πλασάρει εύστοχα για το 1-0

80′ εκτέλεση φάουλ του Σέρτζιο Μούτσα πλασέ του Μούτσι άουτ

83′ ΓΚΟΛ λάθος στην άμυνα του Ρηγανά θα πλασάρει ο Κρανιάς στην κενή εστία 2-0

85′ ΓΚΟΛ πέναλτυ σε ανατροπή του Σέρτζιο Μούτσα. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Ντζιμάνης και θα κάνει το 2-1

89′ πλασέ του Ψηλού θα αποκρούσει ο Κατερινόπουλος

90+4 ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Βασιλάρη θα πλασάρει ο Πελεκάνος και θα κάνει το 2-2

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί: Κοκμοτός, Ροκοπάνος