Άρης Λεπενούς και Ναυπακτιακός Αστέρας έμειναν στο 1-1 σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν από τις δυο ομάδες που αγωνίσθηκαν με στόχο την νίκη.

Ο Ναυπακτιακός προηγήθηκε στο 15΄με τον Γαβρίνα, ο Άρης Λεπενούς ισοφάρισε στο 64΄με τον πρώτο σκόρερ της κατηγορίας Παναγιώτη Τσιούνη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την κάθετη μπαλιά του Βασιλάρη.

Μπορούσε την νίκη ο Άρης Λεπενούς, καθώς αν και υπήρχαν στο ρόστερ μόνο 11 ποδοσφαιριστές, δημιούργησε και έχασε πολλές ευκαιρίες

Τσιούνης στο 18΄, σουτ Παγώνης στο 24΄, Πετανίτης σουτ στο 33΄, στο πρώτο ημίχρονο, Λιούλιος στο 48΄, Παγώνης στο 53΄, κεφαλιά του Βαμβακά στο 61΄απομάκρυναν στην γραμμή οι αμυντικοί , και στο 78΄ατομική προσπάθεια Τσιούνη , οι ευκαιρίες του β΄ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν κυρίως με τον Πιστιόλη 28΄, Γαβρίνα 39΄, Καραγιάννη 48΄και Γεωργακόπουλο 84΄.

Αξίζει να αναφερθεί ότι στον Άρη Λεπενούς αγωνίσθηκε για πρώτη φορά ο 15χρονος αμυντικός (αριστερός μπακ),Κώστας Μανδύλης

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Κακατσίδης, Ροδάτος