Φιλικό προπονητικού χαρακτήρα έδωσε η Αναγέννηση Στάνου.

Συγκεκριμένα σήμερα Τετάρτη (27/ 4) αγωνίστηκε στο Ευπάλιο και αντιμετώπισε τον τοπικό Απόλλωνα,  πρωταθλητής της ΕΠΣ Φωκίδας που θα αγωνισθεί στα μπαράζ ανόδου στην Γ΄Εθνική, με αντίστοιχες  ομάδες της Στερεάς Ελλάδας

Το τελικό σκορ 1-1  μικρή σημασία έχει, σίγουρα όμως τόσο ο τεχνικός της Αναγέννησης Στάνου Νίκος Μιμιγιάννης, όσο και ο κόουτς του Απόλλων Ευπαλίου Νίκος Κόκκινος έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα μετά το τέλος αυτού του δυνατού φιλικού ματς.

Οι δύο τεχνικοί είχαν την ευκαιρία να δούνε αρκετούς ποδοσφαιριστές αλλά και να δοκιμάσουν αρκετά σχήματα, δέκα ημέρες πριν το ξεκίνημα των αγώνων μπαράζ.

Η Αναγέννηση είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας, δημιούργησε σημαντικές ευκαιρίες και προηγήθηκε με τον Τσιούνη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν άμεσα (1-1) σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο αλλά και η αναμέτρηση . Στο β΄ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές από τις δυο ομάδες