Αγώνας με διαφορετικούς στόχους για της δυο ομάδες. Οι γηπεδούχοι θέλουν να βρεθούν στην πρώτη  «τετράδα» της τελικής βαθμολογίας, οι φιλοξενούμενοι να παραμείνουν στην κατηγορία. Τελικό σκορ 5-0 για την Φλόγα η οποία πήρε εύκολα τους 3 βαθμούς της νίκης απέναντι σε έναν αντίπαλο που «πάλεψε» τον αγώνα, αλλά υπέκυψε στην ανωτερότητα των γηπεδούχων

Στον αγωνιστικό χώρο ιδανικό  ήταν το ξεκίνημα για την Φλόγα με γκολ από τα αποδυτήρια. Στην συνέχεια ο Πανοχθιακός ισορρόπησε τον αγώνα, είχε την ευκαιρία  στο 27΄να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, αλλά η κοντινή κεφαλιά του Γκουτσέλη έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στην συνέχεια η Φλόγα αντέδρασε πέτυχε άλλα δυο γκολ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς και δυο ακόμη στο ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου, όπου και διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Επίσης ο Σ. Νούλας στο 60΄είχε σουτ στο δοκάρι.

20171119_150229

Μετά τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής η Φλόγα βρέθηκε μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 25 βαθμούς

Τα γκολ του αγώνα

5΄ 1-0 «Γέμισμα» του Κουσκούνη από τα δεξιά , αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων η μπάλα στα δίχτυα

Φλόγα-Οχθια 2

31΄2-0 Θαυμάσια μπαλιά του Νούλα Σ. στον Σπυριλιώτη που με κοντινό πλασέ διπλασιάζει τα γκολ για τους γηπεδούχους

45΄3-0 Σέντρα του Μπρέσιακα από τα αριστερά και ο Σπυριλιώτης με κεφαλιά πετυχαίνει το τρίτο γκολ της Φλόγας

Φλόγα-Οχθια 3

52΄4-0 Δυνατό σουτ του Β. Νούλα η μπάλα κοντράρει στον Γάκη και καταλήγει στα δίτχυα

54΄5-0 Κάθετη μπαλιά του Σ. Νούλα , ο Σπυριλιώτης απέναντι στον τερματοφύλακα δίνει έτοιμο γκολ στον Μπρέσιακα, ο οποίος διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Φλόγα-Οχθια 4

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Στυλιαράς με βοηθούς τον Χουλιάρα και τον Ροδάτο