ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Νίκη βάλσαμο για τον Παναγρινιακό απέναντι σε μια ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους με αυτόν δηλαδή την παραμονή στην κατηγορία.

«Τρίποντο» ανατροπή για την ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου κόντρα στην Αναγέννηση Άρτας (3-1), που προηγήθηκε, αλλά έφυγε με άδεια χέρια από το γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου

Μετά το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου , στην επανάληψη ο Παναγρινιακός ήταν καταιγιστικός. Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν σωρεία ευκαιριών κάνοντας γκολ δύο από αυτές, με σκόρερ τον Τσοπανά, ο οποίος πέρασε σαν αλλαγή στο 73΄ και με δυο προσωπικά του τέρματα λύτρωσε τον Παναγρινιακό

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

9΄ 0-1 Λάθος εκτίμηση της μπάλας από τον Σκιαδάς, ο Παπαδόπουλος γίνεται κάτοχος και με σουτ ανοίγει το σκορ για την Αναγέννηση.

16΄  1-1  Μετά από σέντρα του Βασιλογιάννη, ο Κατσής με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20΄Δυνατό σουτ του Μπότσαρη, ο Κοντογιάννης απομακρύνει σε κόρνερ

21΄Εκτέλεσε το κόρνερ ο Αναστασιάδης, ο Κοντογιάννης απομακρύνει, η μπάλα φτάνει στον Παπαδόπουλο που κάνει άστοχο σουτ

23΄Δυνατό σουτ του Αναστασιάδη, μπλοκάρει την μπάλα ο Κοντογιάννης

33΄Σουτ του Κατσή από το ύψος της περιοχής ελάχιστα άουτ

39΄Κοντινό σουτ του Τσάκνη, ο Μπαλαούρας μπλοκάρει την μπάλα

55΄Εκτέλεση φάουλ του Αναστασιάδη, κεφαλιά Σχισμένου ελάχιστα άουτ

56΄Σουτ του Τσάκνη , ο Μπαλαούρας απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του

57΄Σουτ του Μήλιο από το ύψος της περιοχής ο Μπαλαούρας μπλοκάρει στην δεξιά του γωνία.

64΄Μακρινό σουτ του Μήλιο άουτ

75΄2-1 Απευθείας εκτέλεση φάουλ (συρτό) από πλάγια Θέση με τον Τσοπανά, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα

84΄ 3-1 Σέντρα του Γκόλια από τα αριστερά ο Τσοπανάς με κοντινό σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα