Φαβορί για την άνοδο είναι ο ΑΟ Ρηγανά , και το έδειξε και μέσα στο γήπεδο των Οχθίων απέναντι στον γηπεδούχο Άρη Λεπενούς.

Σε ένα σπουδαίο ματς επιβλήθηκε με 1-0 απέναντι στον Άρη Λεπενούς, για την 9η αγωνιστική, και συνεχίζει με το απόλυτο στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου που συμμετέχει.

9 νίκες σε 9 αγώνες σύνολο 27 βαθμοί και ο ΑΟ Ρηγανά  θεωρείται πλέον με το  …ένα πόδι στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣΑ.

Οσο αφορά την αναμέτρηση το ματς κρίθηκε στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντζιμάνη στο 22΄ . Σε ένα ματς με πολλές φάσεις εκατέρωθεν, με τον γηπεδούχο Άρη Λεπενούς να προσπαθεί για θετικό αποτέλεσμα, δίχως όμως οι επιθετικοί του να βρίσκουν στόχο σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού.

Από την άλλη μεριά οι νικητές πέτυχαν γρήγορο γκολ και στη συνέχεια με σωστή αμυντική τακτική κράτησαν ανέπαφη την εστία τους και πήραν το πολύτιμο εκτός έδρας “τρίποντο”.

Οι κυριότερες φάσεις και το γκολ της αναμέτρησης

1′ φάουλ Πετανίτη κεφαλιά του Παπαδήμα στην αγκαλιά του Καραδήμα

18′ φάουλ Μπούρου απ τα δεξιά κεφαλιά Φραγκούλη στην αγκαλιά του Γεωργίου

22′ ΓΚΟΛ μπαλιά Τύμπα στον Μπούρο ο οποίος θα ανατραπεί απ τον Πετανίτη και θα καταλογιστεί πέναλτυ. Στην εκτέλεση ο Ντζιμάνης θα κάνει το 0-1

28′ σουτ του Λαμπρακόπουλου άουτ

29′ σουτ του Κοσμά λίγο πάνω απ την εστία του Καραδήμα

33′ σουτ Πελεκάνου θα κοντράρει η μπάλα και θα περάσει κόρνερ δίπλα στο αριστερό δοκάρι του Γεωργίου

41′ τετ α τετ του Βαμβακά θα αποκρούσει το πλασέ ο Καραδήμας

49′ σουτ του Πελεκάνου λίγο άουτ

51′ σουτ Ντζιμάνη άουτ

56′ κόρνερ Ντζιμάνη απευθείας σουτ Φραγκούλη άουτ

63′ φάουλ απ το κέντρο για την Λεπενού θα περάσει η μπάλα από  όλους και θα αποκρούσει ο Καραδήμας

68′ φάουλ Βαμβακά κεφαλιά Λαμπρακόπουλου άουτ

73 μεγάλη ευκαιρία διπλή για την Λεπενού με τους αμυντικούς του Ρηγανά να διώχνουν  πάνω στην γραμμή διαδοχικά πλασέ των Βαμβακά και Λαμπρακόπουλου

76′ τετ α τετ του Πελεκάνου θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Γεωργίου

87′ κεφαλιά του Τσοπανά θα αποκρούσει ο Καραδήμας

Διαιτητής : Τσοπλάκος

Βοηθοί : Βασιλείου Χρύσα, Μπουκουβάλας