«Τρίποντο» με γκολάρες για τον Παναγρινιακό

ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Σε ένα καθοριστικό παιχνίδι  ο Παναγρινιακός νίκησε με 3-1 τον Πανβουπρασιακό και κράτησε ζωντανές της ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία.

Και τα τέσσερα γκολ του αγώνα ήταν για «όσκαρ»,  το ένα καλύτερο από το άλλο, και σίγουρα οι λίγοι φίλοι του ποδοσφαίρου που βρέθηκαν στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου έμειναν ευχαριστημένοι από την παρουσία των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, με τον Παναγρινιακό να καταφέρνει με δυο γκολ στα τελευταία οχτώ λεπτά του πρώτου ημιχρόνου να παίρνει προβάδισμα στο σκορ , και στην επανάληψη εξελίχθηκαν όλα πιο εύκολα για την σημαντική νίκη.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

6΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπίσα η μπάλα άουτ

20΄Ατομική προσπάθεια του Κουλούρη μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, ο Σωτηρόπουλος όμως τον προλαβαίνει και απομακρύνει την μπάλα σε κόρνερ

23΄Ατομική προσπάθεα και σουτ από τον Τσοπανά, ο Βορύλας απομακρύνει σε κόρνερ

28΄ Ο Κουλούρης μετά από μαρκάρισμα του Σωτηρόπουλου βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή του Παναγρινιακού, με τον ρέφερι να είναι κοντά στην φάση και να δείχνει την κίτρινη κάρτα στον Κουλούρη ….

38΄ΓΚΟΛ 1-0 Ο Μήλιος έκανε την σέντρα από τα δεξιά, απομάκρυναν οι αμυντικοί της Βάρδας, η μπάλα έφτασε στον Σκιαδά που με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

45΄ΓΚΟΛ 2-0 Μετά από κεφαλιά πάσα του Τσοπανά στον Κατσή, ο επιθετικός του Παναγρινιακού με εκπληκτικό μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!!!

46΄ ΓΚΟΛ 2-1 Ο Μπέσα με μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κοντογιάννη

59΄ΓΚΟΛ 3-1 Εκτέλεση κόρνερ του Μήλιου , η μπάλ βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι, και ο Φραγκούλης με κοντινή κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα

74΄Μακρινό σουτ του Μήλιου η μπάλα άουτ

84΄Μετά από μπαλιά του Τσακνη, ο Βασιλογιάννης βρέθηκε σε μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ , αλλά ο Καφεντζής απομακρύνει την μπάλα από την εστία του

87΄ Βασιλόγιαννης και Τσάκνης προσπάθησαν με διαδοχικά σουτ να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, ο Βορύλας απομακρύνει σε κόρνερ

97΄ Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) ο Καφεντζής για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Βασιλογιάννη, που ήταν σε πλεονεκτική θέση για γκολ

Διαιτητής : Φίτσας (Κέρκυρας)

Βοηθοί : Σατκλιφ, Μερκούρης (Κέρκυρας)