Μια ..ενδεκάδα νίκες στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας (2ος όμιλος), συμπλήρωσε ο ΑΟ Ρηγανά , που επικράτησε και στα Σαρδήνια επί του τοπικού ΠΑΣ Πυραμίς με 2-0

Η κυριαρχία του ΑΟ Ρηγανά ήταν εμφανής από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες για γκολ, χωρίς όμως μέχρι το τέλος του ημιχρόνου να κατορθώσει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο β΄ημίχρονο όμως μίλησε…..ο Πελεκάνος. Ο επιθετικός του ΑΟ Ρηγανά που γνωρίζει πολύ καλά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, άνοιξε το σκορ στο 68΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι . και οχτώ λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης  πέτυχε από μακρινή απόσταση εντυπωσιακό γκολ (λόμπα) το οποίο μάλιστα πανηγύρισε έξαλλα.

Άλλη μια νίκη λοιπόν για τον ΑΟ Ρηγανά και συνεχίζει να εντυπωσιάζει με το απόλυτο 11 νίκες σε 11 αγώνες!!

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

15′  Εκτέλεση φάουλ Ζαπαντιώτη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Κουρσάρη άουτ

16′ γυριστό σουτ του Μικρόπουλου αουτ

21′ τετ α τετ του Πελεκάνου θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Μαραγκός

25′ σέντρα του Μικρόπουλου σουτ του Πελεκάνου στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ

32′ σουτ του Τσιλίκη αουτ

35′ νέο σουτ Μικρόπουλου λίγο άουτ

45′  εκτέλεση κορνερ Μικρόπουλου κεφαλιά Κουρσάρη και ενστικτωδώς θα αποκρούσει ο Μαραγκός

50′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ψιλού άουτ

51′ σουτ του Κυρόσιμου θα αποκρούσει ο Κοσμάς

65′ σουτ Φραγκούλη άουτ

68′ ΓΚΟΛ πέναλτι σε ανατροπή του Μικρόπουλου. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Πελεκάνος και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα 0-1

84′ ΓΚΟΛ καταπληκτικό γκολ του Δήμου Πελεκάνου με ψηλοκρεμαστό σουτ στο γάμα της εστίας του Μαραγκού 0-2

86′ καταπληκτικό γκολ του Μικρόπουλου με ανάποδο ψαλιδάκι όμως θα υποδειχτεί χέρι και θα ακυρωθεί

89′ φοβερή εναλλαγή Μικρόπουλου με Πελεκάνο σουτ του τελευταίου θα αποκρούσει σε κορνερ ο Μαραγκός

Διαιτητής : Τάκος

Βοηθοί : Κασβίκης, Κατσαούνης