Την ήττα με 1-0 γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα από τον ΑΟ Διαβολιτσίου, στο γήπεδο του Μελιγαλά ο Παναγρινιακός.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου βρέθηκε στην Μεσσηνία με πολλές απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών (Γκόλιας, Καντάνης, Κατσής, Πατίλας, Παναγιωτόπουλος Π., Παναγιωτόπουλος ), ήταν τραυματίες και  εκτός αποστολής, εντούτοις δημιούργησε ευκαιρίες και αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα

Τσοπανάς, (σουτ από καλή θέση) Βασιλόγιαννης (σουτ απομακρύνει ο τερματοφύλακας), Φραγκούλης (κοντινή κεφαλιά), και Σκιαδάς (σουτ ελάχιστα άουτ), έχασαν σημαντικές ευκαιρίες ώστε η ομάδα του Αγρινίου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από μια δύσκολη έδρα, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα της κατηγορίας.

Το γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μουλιάτος

Στο 81΄ κόκκινη στον προπονητή των γηπεδούχων, Μάρκο Στεφανίδη (σε διάρκεια 30 δευτερολέπτων δέχθηκε δυο κίτρινες κάρτες)

Στο 90+4 δέχθηκε κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) ο Κούσης για διαμαρτυρία στον διαιτητή

Διαιτητής: Δρούζας (Αργολίδας)

Βοηθοί: Μαυροκορδόπουλος – Λυκομήτρος (Αργολίδας)

ΑΟ Διαβολιτσίου: (Μάρκος Στεφανίδης)

Μαρσέλο, Πιτσιλής, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Δημητρίου (78’ Θ. Φασούλης), Πάγια (62’ Τσιγαρίδης), Ηλιόπουλος, Μουλιάτος (77’ Μιχαλόπουλος), Βέλλης

Παναγρινιακός: (Βασίλης Ξανθόπουλος)

Κοντογιάννης, Καλοκαίρης, Κάππας (65΄Σαράκης), Σωτηρόπουλος, Φραγκούλης, Σκιάδας, Κούσης, Τσοπανάς (75΄Βαλαβανίδης), Βασιλόγιαννης (90΄Πεσλής), Μήλιος, Τσακνής.