Ένα πολύ καλό ματς παρακολούθησαν οι φίλοι του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου που βρέθηκαν το Σάββατο στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου. Η γηπεδούχος ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) με τον ΠΑΣ Πυραμίς Σαρδηνίων.

Η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα στο 34΄μετά από ατομική προσπάθεια και πλασέ του Χαραμή. Στο 45΄ο Καβαλλάρης , με κοντινό πλασέ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φίλου πέτυχε την ισοφάριση(1-1) σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 60΄και πάλι ο Καβαλλάρης κάνει το 1-2 για τον ΠΑΣ Πυραμίς, ενώ πέντε λεπτά αργότερα η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Μαντόγλου ήταν άστοχος.

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 85΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Τριάντης (μετά από ανατροπή του Μαραγκού στον Χαραμή).

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί : Λύσσαρης, Ροδάτος

ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου (Βασίλης Βασιλόπουλος)

Πριόβολος, Ροδάτος, Καπετανάκης (60΄Ρίστα), Χαραμής, Τσούφης (46΄Μπακέλας), Γιαννοκώστας, Βασιλόπουλος (60΄Λαρόσι), Χρόνης, Βλάχος (70΄Λιάτσος), Κρανιώτης (46΄Τριάντης), Μαντόγλου