Η ομάδα του Αγρινίου ήταν καλύτερη του Ομηρου, και πήρε δίκαια την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ …

Ο ΑΟ Ρηγανά δείχνει τα «δόντια του» ακόμα και με δυνατούς αντιπάλους της Α΄κατηγορίας. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με το εκπληκτικό γκολ του Γιαβρούτα με την συμπλήρωση 15 λεπτών αγώνα, κατόρθωσε έφερε το ματς στα ίσα στο ημίχρονο,(εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μούτσα) και στην επανάληψη με δυο ακόμη γκολ (Νταλαπέρας-Νάκος),πήρε την νίκη-πρόκριση, απέναντι στην ομάδα του Ομήρου, που είχε καλή παρουσία στο γήπεδο, αλλά στο τέλος έμεινε από δυνάμεις (λόγω έλλειψης προετοιμασίας),και ηττήθηκε φυσιολογικά.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

3′ σέντρα του Αριστόπουλου από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπιτσικώκος δεν θα μπορέσει να πάρει την κεφαλιά και θα χαθεί καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους

6′ σουτ του Κρανιά από καλή θέση θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Σπυρόπουλος

15′ ΓΚΟΛ δυνατό σουτ του Γιαβρούτα έξω από την περιοχή στο γάμα της εστίας του Σπυρόπουλου 0-1 καταπληκτικό γκολ!!

30′ σουτ του Τζουλιάνο Μουτσα από το ύψος του πέναλτυ λίγο πανω απ το οριζόντιο δοκάρι

35′ κάθετη πάσα του Μούτσα στον Μικρόπουλο θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Καραντζογιάννης

36′ ΓΚΟΛ πέναλτι σε χέρι του Μπαρμπαρούση μετά από σέντρα του Μπούρου. Στην εκτέλεση ο  Μούτσα στην δεξιά γωνία του Καραντζογιάννη 1-1

44′ σουτ του Μικρόπουλου αουτ

59′ πλασε του Μούτσα θα αποκρούσει ο Καραντζογιάννης

60′ ΓΚΟΛ κόρνερ του Αριστόπουλου κεφαλιά του Νταλαπέρα στα δίχτυα 2-1

76′ σουτ του Κρανιά θα μπλοκάρει ο Σπυρόπουλος

82′ απευθείας κόκκινη κάρτα στον Τσιφοπανόπουλο που ανέτρεψε τον Μικρόπουλο σε προφανή θέση για γκολ

90′ ΓΚΟΛ σουτ του Νάκου με το αριστερό έξω από την περιοχή στα δίχτυα 3-1

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Τάκος, Βλαχοδήμος