Τους τρεις βαθμούς της νίκης κρατούσε μέχρι το 96’ ο Παναγρινιακός αλλά στο φινάλε αρκέστηκε με τον πόντο της ισοπαλίας (1-1) κόντρα στον Απόλλωνα Πάργας, σε ένα ματς που μπορούσε να φύγει με τους 3 βαθμούς της νίκης..

Σε ένα μεστό πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές ευκαιρίες, μια προσωπική ενέργεια του Βασιλόγιαννη στο 30΄ ξεχώρισε όταν ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και σούταρε από μακρινή απόσταση, ανοίγοντας το σκορ στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την πίεση στο 71΄ και στο 81΄ ο Σιδέρης και ο Ντόκος αντίστοιχα με κεφαλιά βρήκαν απέναντι τους τον Μανιάτη και το δοκάρι, το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τους παίκτες της Πάργας να βρίσκουν το χρυσό γκολ στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον αρχηγό τον Πάκο έπειτα από εκτέλεση κόρνερ , σηκώθηκε ψηλότερα από όλους στο δεύτερο δοκάρι και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 σε ένα δραματικό φινάλε.

Απόλλων Πάργας: Κωνσταντάκος (1), Κωνσταντίνου (3) 73΄ (Γκολάκου 73΄), Πάκος (6), Διαμάντης (4), Βασιλείου (16), Γεωργάκης (18), Παπαρούνας (10), Μπέλλος (7), Σακκάς (8) 21΄ (Κωσταμένας 21΄), Ντόκος (19), Σιδέρης (9)

Παναγρινιακός: Μανιάτης , Παλιάτσας , Γκόλιας , Σωτηρόπουλος , Λίτσος , Μανιώτης , Τσιούνης , Πάτιλας  (69΄Φραγκούλης ), Τσάκνης ( 88΄Αλομπισάτ ), Μήλιος  88΄(Κοντογιάννης ), Βασιλόγιαννης