ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Ο ένας το ήθελε πολύ και το πάλεψε μέχρι τέλους. Ο άλλος έπαιξε απλά για την ιστορία του. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις, εκείνος που το κυνηγάει, είναι που χαμογελάει και στο φινάλε. Έτσι κι έγινε στην αναμέτρηση Παναγρινιακός-Ναυπακτιακός. Οι γηπεδούχοι μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, πάτησαν γκάζι στην επανάληψη και πήραν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρώτάθλημα (πρώτη στην έδρα τους)και μάλιστα με το ευρύ 3-0.

Αισιοδοξία στην ομάδα του Αγρινίου μετά το τρίποντο απέναντι στον Ναυπακτιακό, και στόχος πλέον ακόμη καλύτερη συνέχεια..

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

6΄Ατομική προσπάθεια και σέντρα του Αλομπισάτ, κοντινή κεφαλιά Τσοπανά, η μπάλα άουτ

19΄Μακρινό σουτ του Τραγουλιά, μπλοκάρει την μπάλα ο Καλαντζής

36΄Γυριστό σουτ του Καλόφωνου η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καλαντζή

40΄ Διαδοχικά σουτ Αλομπισάτ και Τσοπανά από καλή θέση δεν βρίσκουν στόχο

45΄Δυνατό σουτ του Γκόλια απομακρύνει ο Αναστασόπουλος, στην επαναφορά, ο Τσοπανάς από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, γκολ το οποίο ακυρώνεται από τον πρώτο βοηθό ως οφσάιντ

52΄1-0 Ατομική προσπάθεια του Καραλή από αριστερά, στην κατάλληλη στιγμή κάνει την σέντρα και ο Σπανός με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

55΄Σέντρα του Γκόλια, κεφαλιά Τσάκνη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Φραγκούλης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, γκολ το οποίο ακυρώνεται ως οφσάιντ ο σκόρερ

57΄Μακρινό σουτ του Τεσέιρα η μπάλα ελάχιστα άουτ

61΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό. Τετατέτ ο Πετράτος με τον Καλαντζή, δίνει έτοιμο γκολ στον Τσαχιρίδη, που σε κενή εστία σουτάρει άουτ!