Σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο Σαρδηνίων το Άρωμα Βαρετάδας νίκησε με 5-0 την Δάφνη Μεγάλης.

Οι νικητές πέτυχαν 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο , και δυο στην επανάληψη και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης φτάνοντας τους 11 βαθμούς. Η Δάφνη Μεγάλης Χώρας παρέμεινε στους 10 βαθμούς,  μετά τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας (2ος όμιλος)

Το Άρωμα Βαρετάδας ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και με την συμπλήρωση των πρώτων δέκα λεπτών ο Καβαλλάρης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Φ. Σαφακας δέκα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, και ο Χαρδαλιάς στο 25΄κάνει το 3-0 (σκορ πρώτου ημιχρόνου).

Στην επανάληψη ο Χαρδαλιάς στο 75΄και ο Φλωράκης στο 80΄διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα (5-0) .

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Κοσυφαρίνη, Μπουκουβάλας