Σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Κατούνας,  η Μεδεών Κατούνας νίκησε με 2-1 τον Αχιλλέα Γραμματικούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό με τον Βαλλιάνο, για να ισοφαρίσει  στο 21΄ λεπτό ο Λάμπος για τον Αχιλλέα Γραμματικούς.

Το νικητήριο γκολ για την Μεδεών Κατούνας πέτυχε στο 79ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Μπουμπούλης

Μετά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής η Μεδεών Κατούνας βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς. Εφτά οι βαθμοί για τον Αχιλλέα Γραμματικούς

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί : Γιαννόπουλος, Κατσαούνης