Ο Άρης κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1 κόντρα στον Παναιτωλικό, για την 12η αγωνιστική της Super League U17.

Ο Άρης κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Καραμανλή στο 2ο λεπτό, ενώ στο 44ο λεπτό ο Χαρούπας έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 68ο λεπτό ο Χαρούπας έκανε το 3-0, για να μειώσει στο 80ο λεπτό ο Κακιώνης για τον Παναιτωλικό.

Η ομάδα του Αγρινίου διαμαρτύρεται έντονα για δυο στιγμές του παιχνιδιού. Η πρώτη ήρθε στο πρώτο ημίχρονο, όταν ο διαιτητής δεν σφύριξε πέναλτι στον Παυλίδη, ενώ η άλλη ήταν στο 82ο λεπτό. Σύμφωνα με τους φιλοξενούμενους η μπάλα πέρασε τη γραμμή σε κεφαλιά, αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη την απέκρουσε και το γκολ δεν μέτρησε.

Συνθέσεις των ομάδων

Άρης: Κουτρουλίδης, Παπακωνσταντίνου, Βέργας (62’ Μάγης), Κούλα, Χατζόπουλος, Πείτσης (83’ Δάσκος), Χαρούπας (70’ Γεωργίου Χ.), Κουκίδης, Ζησόπουλος, Δημητρακόπουλος (70’ Τότσικας), Καραμανλής (62’ Ρούτσης).

Παναιτωλικός: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Νταλιάνης (46’ Δρακόπουλος), Θεογιάννης, Βλαχοδήμος, Κεχαγιάς (83’ Χότζα), Ελέζι (46’ Κακιώνης), Μπελλάλης (69’ Καπνιάρης), Παυλίδης (69’ Πρωτόγερος), Γιωτόπουλος, Γαλαζούλας