Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Α.Ο. Ρηγανά πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί του Τρίκαρδου Κατοχής και παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, δυο βαθμούς μακριά από την κορυφή.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, και δίκαια πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης. Από την άλλη μεριά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για θετικό αποτέλεσμα με τον τερματοφύλακα Ξύστρα να είναι ο  κορυφαίος του συλλόγου απομακρύνοντας αρκετές φορές την μπάλα από την εστία του.

Από το 64΄ο Τρίκαρδος αγωνίστηκε με 10 ποδοσφαιριστές (δέχθηκε κόκκινη κάρτα ο Ράπτης).

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

2′ σέντρα του Αθανασόπουλου κεφαλιά του Ντόμη αρκετά άουτ

8′ εκτέλεση κόρνερ του Σέρτζιο Μούτσα κεφαλιά του Ψηλού στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού

10′ ωραία σέντρα του Αριστόπουλου κεφαλιά του Σέρτζιο Μούτσα και εκπληκτική απόκρουση σε κόρνερ του Ξύστρα

17′ δυνατό σουτ του Αριστόπουλου θα αποκρούσει και πάλι ο Ξύστρας

26′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάκου θα μπλοκάρει ο Ξύστρας

42′ ΓΚΟΛ εξαιρετική σέντρα του Βασιλάρη στο ύψος του πέναλτι κεφαλιά του Λίτσου στα δίχτυα 0-1

48′ σου του Μπιτσικώκου άουτ

51′ τετ α τετ του Κούση θα πλασάρει και θα αποκρούσει και πάλι ο Ξύστρας

56′ μεγάλη ευκαιρία με τον Μπούρο να σεντραρει στην περιοχή, κεφαλιά του Κούση λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι

57′ τετ α τετ του Μπιτσικώκου και θα αποκρούσει πάλι ο Ξύστρας, οποίος έχει κάνει εξαιρετική εμφάνιση

64′ ΓΚΟΛ εκτέλεση πέναλτυ του Νάκου ψηλά στην αριστερή γωνία 0-2. Αποβολή για τον Ράπτη που έπιασε την μπάλα με τα χέρια πριν περάσει την γραμμή της εστίας.

Η Κατοχή θα συνεχίσει με 10 παίκτες

70′ σουτ του Αριστόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Κακατσίδης, Σπυρόπουλος