Ο πρωταθλητής Αιτωλοακαρνανίας Παναγρινιακός παρουσιάστηκε (κυρίως στο β΄ ημίχρονο) κατώτερος των προσδοκιών και γνώρισε βαριά ήττα με 5-1 από τον Άρη Φιλιατών

Αν και η ομάδα του Βαλάντη Ζώη προηγήθηκε στο 26΄με διαγώνιο αριστερό σουτ  του  Τσεκούρα, εντούτοις η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Δέκα λεπτά αργότερα ο Ιωακειμίδης ισοφάρισε σε 1-1 σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς πήραν προβάδισμα στο 68΄με τον Κάσο, και στο 78΄ο Γώγος πέτυχε το τρίτο γκολ του Άρη Φιλιατών.

Ο Κάσο και πάλι στο 90΄και ο Παπανδρέου στο 91΄διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα (5-1)

Διαιτητής : Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Βοηθοί : Καλογριανίτης (Καρδίτσας, Παπαγεωργόπουλος (Τρικάλων)