Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Παναγρινιακός στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στη Γ΄Εθνική

Η ομάδα του Βαλάντη Ζώη , με γκολ που πέτυχε ο  Τσεκούρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε την Α.Ε. Γραμμοχωρίων με 2-1 και ελπίζει για την  άνοδο στη Γ΄Εθνική.

Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε στο 32΄. Μετά από σουτ του Κοντογιάννη προς την εστία, ο Τσεκούρας μέσα στην περιοχή με “τακουνάκι” στέλνει την μπάλα στα δίχτυα,  (0-1) σκορ που παρέμεινε μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ψηλιό στο 60΄ με πέναλτι, για να διαμορφώσει το τελικό 1-2 ο Τσεκούρας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων

Διαιτητής: Γιαννακός (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αγγελόπουλος – Κλεισιάρης (Μακεδονίας)

ΑΕ Γραμμοχωρίων:

Κουτσικανίδης, Κύρου, Σταμούλης, Σίμος, Ντούκας Σ., Βελένης, Νάκος, Βασιλειάδης, Ψηλιός, Ντούκας Ν., Πετρόπουλος.

Παναγρινιακός (Βαλάντης Ζώης)

Μανιάτης, Παναγιωτόπουλος, Καλοκαίρης, Σωτηρόπουλος, Μπακογιάννης, Καραλής, Κοσμάς, Κοντογιάννης, Τσεκούρας, Μήλιος, Αντωνόπουλος

Στο β΄ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Κωνσταντίνου, Τσακανίκας, Άκης Καραλής και Μακρυπίδης