Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Δόξα Κανουρίου και ΑΟ Ρηγανά (τελικό αποτέλεσμα 2-2), στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄κατηγορίας.

Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής. Στο πρώτο ο φιλοξενούμενος ΑΟ Ρηγανά ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και πήρε προβάδισμα δυο γκολ, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν και ισοφάρισαν σε 2-2.

Ο ΑΟ Ρηγανά παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς , ενώ η Δόξα βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 22 βαθμούς

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

2′ κερδισμένο κόρνερ για την Δόξα θα εκτελεστεί έξω απ την περιοχή, θα σουτάρει ο Ροδίτης και θα αποκρούσει ο Κοσμάς

4′ ΓΚΟΛ σέντρα Ντζιμάνη λάθος του τερματοφύλακα της Δόξας που θα γλιστρήσει, θα το εκμεταλλευτεί ο Δήμος Πελεκάνος και με πλασέ θα κάνει το 0-1

7′ σουτ του Μικρόπουλου από θέση πλάγια αριστερά μέσα στην περιοχή θα αποκρούσει ο Γαλαζούλας εντυπωσιακά

12′ πλασέ Πελεκάνου από καλή θέση πανω απ το οριζόντιο δοκάρι

16′ δυνατό σουτ του Πελεκάνου θα αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ και πάλι ο Γαλαζούλας

25′ εκτέλεση φάουλ του Μπλέτσα γύρισμα στην περιοχή με κεφαλιά του Καγιάντζα, κακή εκτίμηση της μπάλας  από  τους αμυντικούς του Ρηγανά και η μπάλα θα χτυπήσει στο δοκάρι και θα απομακρυνθεί από τους αμυντικούς

30′ ΓΚΟΛ καταπληκτική κάθετη πάσα του Μικρόπουλου στον Τύμπα ο οποίος θα πλασάρει και θα κάνει το 0-2

40′ τετ α τετ του Πελεκάνου από θέση πλάγια δεξιά θα σουτάρει και θα αποκρουσει εντυπωσιακά ο Γαλαζούλας

45′ ψηλοκρεμαστό σουτ του Ντζιμάνη λίγο άουτ

46′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζωρτζόπουλου στο γάμα της εστίας 1-2

51′ ΓΚΟΛ τετ α τετ του Ροδίτη θα πλασάρει πάνω απ τον Κοσμά και θα κάνει το 2-2

57′ δυνατό σουτ του Ροδίτη αουτ

86′ φάουλ του Τζωρτζόπουλου θα αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κοσμάς

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Γιαννόπουλος, Κασβίκης

Δόξα Καινουρίου ( Φίλιππος Δάρλας-Άκης Αγγέλης)

Γαλαζούλας, Καραθάνος, Κωνσταντίνου Δ., Μπλέτσας (46΄Κορδάτος), Αγγέλης, Καγιάτζας, Πλαστήρας (62΄Δάρλας), Ασημάκης (72΄Βασιλείου), Ροδίτης, Τζωρτζόπουλος (88΄Γιολδάσης), Κωνσταντίνου Α. (72΄Τασιολάμπρος)