Σαρωτικός σήμερα ο ΑΟ Ρηγανά Το… κοντέρ σταμάτησε στα έξι (6-0) κόντρα στην Δάφνη Μεγάλης Χώρας

Με σούπερ… Χρήστο Μικρόπουλο, ο οποίος πέτυχε τέσσερα γκολ ενώ ακόμη σκόρερ ήταν  ο Φραγκούλης και ο Κουζέλης πουι σημείωσαν από ένα γκολ

Μέχρι το 33’ άντεξαν οι φιλοξενούμενοι. Σε εκείνο το χρονικό σημείο, οι γηπεδούχοι με τον Μικρόπουλο άνοιξαν το σκορ. Η ομάδα του ΑΟ Ρηγανά  πέτυχε άλλα δυο γκολ και παλι με τον Μικρόπουλο μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ..και κάπου εκεί τελείωσε  το ματς!!

Από την άλλη μεριά η Δάφνη Μεγάλης Χώρας είχε πολλές απουσίες, με το ζόρι συμπληρώθηκε η ενδεκάδα (δεν υπήρχε ποδοσφαιριστής ούτε για αλλαγή), και ήταν δύσκολο να αντιδράσει στην ανωτερότητα των αντιπάλων ….

Ήταν η 13η νίκη του ΑΟ Ρηγανά (σε 15 αγώνες),στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος) που συμμετέχει και φυσικά παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας 41 βαθμούς .

Αντίθετα η Δάφνη Μεγάλης Χώρας παρέμεινε στους 16 βαθμούς.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

20′ σουτ του Κουζέλη μετά από πάσα του Μικρόπουλου θα αποκρούσει ο Καϊπάνος

33′ ΓΚΟΛ μετά από σουτ του Ντίνου και κόντρες στα σώματα των αμυντικών η μπάλα θα φτάσει στον Μικρόπουλο ο οποίος με συρτό σουτ θα κάνει το 1-0

40′ ΓΚΟΛ ασίστ Τύμπα στο Μικρόπουλο το σουτ του οποίου θα καταλήξει στο γάμα της εστίας 2-0

41′ σουτ του Ντζιμάνη από πλάγια θέση πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι

42′ σέντρα του Μικρόπουλου στον Ντίνο σε θέση τετ α τετ θα σουτάρει αουτ

43′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Τύμπα απ τα δεξιά θα πασάρει στον Μικρόπουλο ο οποίος με σουτ θα κάνει το 3-0

46′ σουτ Κουρσάρη άουτ

52′ ΓΚΟΛ κερδισμένο κόρνερ για τον Ρηγανά η μπάλα θα έρθει στην μικρή περιοχή στον Ντζιμάνη ασίστ του τελευταίου στον Κουζέλη που με πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα 4-0

65′ ΓΚΟΛ σέντρα σουτ του Σαγάνα η μπάλα θα βρει στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά με πλασέ ο Μικρόπουλος θα κάνει το 5-0

70′ ΓΚΟΛ τετ α τετ του Φραγκούλη θα πλασάρει και 6-0

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Πατρόπουλος, Μπουκουβάλας

ΑΟ Ρηγανά : (Κώστας Βαγενάς)

Κοσμάς, Σαγάνας, Κοντός (65΄Αθανασίου), Ντίνος (65΄Αλτζερίνης), Κουρσάρης, Κουζέλης, Κωστής, Τύμπας (55΄Φραγκούλης), Μικρόπουλος, Ντζιμάνης, Πελεκάνος (55΄Τσιάρας)