Τους τρεις βαθμούς της νίκης κρατούσε μέχρι το 87’ ο Όμηρος Νεοχωρίου , αλλά στο φινάλε αρκέστηκε με τον πόντο της ισοπαλίας (1-1) κόντρα στην ΑΕ Αγίου Δημητρίου.

Πολύ καλό ματς έγινε το Σάββατο στο Νεοχώρι (φωτο από τον αγώνα των δυο ομάδων στον πρώτο γύρο),και οι δυο ομάδες προσπάθησαν για την νίκη, χωρίς να τα καταφέρουν.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε δίχως γκολ, η ΑΕ Αγίου Δημητρίου αν και αγωνίσθηκε σε μια δυνατή έδρα, είχε ρυθμό , έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 57΄με σκόρερ τον Βασιλάρη.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς δημιούργησαν ευκαιρίες και στο 87΄, σουτ του Π Μουχανη η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ι. Μουρτζαπης με κοντινό πλασέ ισοφαρίζει.

Η ευκαιρία του αγώνα ανήκει στην ΑΕ Αγίου Δημητρίου στο φινάλε της αναμέτρησης (93΄),  μετά από  ωραία ατομική προσπάθεια του Μουρτζιάπη ο οποίος κάνει τη σέντρα, ο Ε. Μουχάνης δεν βρίσκει μπάλα, αλλά ο επερχόμενος Μούτσι κάνει το δυνατό σουτ στο «γάμα» της εστίας με τον Καρατζογιάννη , με τον τερματοφύλακα του Ομήρου, να κάνει την απόκρουση του «αγώνα» !!!, ώστε να παραμείνει  το Όμηρος Νεοχωρίου-ΑΕ Αγίου Δημητρίου 1-1…

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Καλαμπόκης, Τσιλίκας