Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα  για τον Ηρακλή Αστακού που νίκησε χάρις σε χατ-τρικ του Γ. Κοτρότσου 3-0 τον Αστέρα Αγρινίου (foto από το ματς των δυο ομάδων στον πρώτο γύρο)..

Ο αγώνας έγινε το Σάββατο στο γήπεδο του Αστακού, για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (1ος όμιλος ) της ΕΠΣΑ.

Οι νικητές πέτυχαν ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο (42΄) και δυο στη επανάληψη (68΄και 90΄) με σκόρερ τον Γιώργο Κοτρότσο.

Μετά και τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής ο Ηρακλής Αστακού παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς , ενώ ο Αστέρας Αγρινίου βρίσκεται στη έκτη θέση με 26 βαθμούς.

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί: Κασβίκης, Μπεκιράκης