Σπουδαία εντός έδρας νίκη πέτυχε το μεσημέρι της Κυριακής ο Αστέρας Αγρινίου. Η ομάδα του Θανάση Μουρτζιάπη, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, έκανε την ανατροπή και πήρε πολύτιμη εντός έδρας νίκη (2-1)επί ενός αξιόμαχου αντιπάλου, του Αστέρα Παντάνασσας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 20΄με σουτ του Μούτσα (0-1) σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στη επανάληψη ο Αστέρας Αγρινίου έφερε το ματς στα «ίσα» στο 47΄ με εύστοχο χτύπημα πενάλτι του Ζώγα.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα μοιραστούν τον βαθμό της ισοπαλίας, ο Αστέρας Αγρινίου «χτύπησε» στις καθυστερήσεις με τον Θύμιο Παχή (κεφαλιά )να κάνει το 2-1 μέσα σε  έξαλλους πανηγυρισμούς

Μετά και τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής ο  Αστέρας Αγρινίου βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 29 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας Παντάνασσας στην 8η θέση με 21 βαθμούς

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί  : Λύσσαρης, Κασβίκης